NM for Brass Band 2011 i Grieghallen er over for denne gang, og Hordvik Musikklag kan nok ikke være helt fornøyd med årets plassering.
Korpset gikk på scenen kl 13:20 lørdag 12. februar og fremførte sitt stykke "Chorale and Variations" av Leighton Lucas. Fremføringen var en av de bedre av korpset, og musikantene kunne være noenlunde fornøyd med prestasjonen etterpå. Dessverre var det også med en visshet om at korpset absolutt har et større potensiale enn det som ble vist frem på NM.
Korpset ble til slutt plassert på en 17. plass i 4. divisjon med 85 poeng, noe som betyr at Hordvik Musikklag vil være ett av korpsene i neste års nye 5. divisjon. Våre nabokorps Salhus Musikklag og Haukås Musikklag kom fra NM med henholdsvis 13. plass i 4. divisjon (88,5 poeng) og 10. plass i 2. divisjon (87 poeng).
Dommerkommentarer og resultater
|